Jak przebiega depilacja laserowa?

Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to sprawdzony sposób na to, aby pozbyć się zbędnego owłosienia. Jest to zabieg dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jak można się domyślić wykonywany jest on za pomocą nowoczesnych urządzeń laserowych. Zazwyczaj posiadają one zarówno dużą, jak i małą głowicę. Wszystko po to, aby zachować najwyższy poziom precyzji.

depilacja laserowa

Komu polecany jest zabieg?

Depilacja laserowa polecana jest osobom, które posiadają ciemne i relatywnie grube owłosienie. Trzeba pamiętać, że włosy blond, rude, czy też siwe nie są widoczne dla urządzenia, przez co ich usunięcie jest niemożliwe. Ponadto należy mieć świadomość, że trwałego efektu nie otrzymuje się po jednej sesji. Całkowita eliminacja owłosienia z danego fragmentu ciała możliwa jest po około 4-5 zabiegach, jednak jest to kwestia bardzo indywidualna.

Jak się przygotować?

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym (tutaj) otrzymamy kompleksowe wsparcie doświadczonej obsługi. Mamy pewność, że na konsultacji zostaniemy poinformowani o tym, jak przygotować się do zabiegu. Istotne jest to, aby m.in.:
– na 4 tygodnie przed unikać opalania i solarium,
– odstawić samoopalacze,
– zaprzestać zażywania leków fotouczulających oraz picia niektórych herbat ziołowych,
– na kilka dni przed ostawić maści lecznicze, niektóre kremy, środki złuszczające,
– na tydzień przed ostawić kremy do depilacji.

Oczywiście warto jest wykonać próbę uczuleniową, dzięki której można mieć pewność, że zabieg przebiegnie zgodnie z planem.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być podrażniona. Nierzadko pojawiają się również obrzęki. Ważne jest to, aby do pielęgnacji używać wyłącznie delikatnych żeli myjących. Nie należy pocierać skóry (np. podczas wycierania), ani stosować środków złuszczających. Oprócz tego należy zrezygnować z opalania.

W przypadku, gdy depilacji zostały poddane pachy trzeba na pewien czas zrezygnować z dezodorantów. Pomiędzy sesjami depilacji laserowej można golić włoski, jednak nie można wyrywać ich woskiem, pęsetą, czy też depilatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *