Mikropigmentacja skóry głowy: wady i zalety

Mikropigmentacja skóry głowy: wady i zalety

Coraz więcej Polaków ma problemy z łysieniem. Przyczyny tego zjawiska mogą być bardzo różne: niewłaściwa dieta, niedobory snu, uwarunkowania genetyczne, przebyte choroby. Popularne, proste metody zapobiegania łysieniu, a raczej niwelowania jego skutków, nie należą do najskuteczniejszych. Światełkiem w tunelu może być mikropigmentacja skóry głowy, która polega na wprowadzeniu pigmentu za pomocą cienkiej igiełki i w ten sposób zamaskowaniu efektów łysienia. Co 2-3 lata zabieg się powtarza, kiedy pigment stopniowo zaczyna tracić swoje właściwości. Kolejne osoby zaczynają się interesować mikropigmentacją skóry głowy, a także aspektem jakim jest mikropigmentacja medyczna. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie wad i zalet tej metody.

Zalety mikropigmentacji skóry głowy:

Trwale maskuje skutki łysienia, niezależnie od jego przyczyny – przywraca naturalnie wyglądającą linię włosów, maskuje cofanie się linii frontalnej włosów.
Pomaga odbudować pewność siebie i poczucie o własnej atrakcyjności – dla wielu osób łysienie ma także negatywne konsekwencje, jeśli chodzi o psychikę. Po zabiegu znowu poczujesz się młodo i atrakcyjnie.
Zabieg potrafi także zakamuflować blizny na głowie – kolejny walor estetyczny, który uzyskamy już po kilku sesjach mikropigmentacji.
Bezpieczeństwo i higiena – pigmenty są przeważnie organiczne, za każdym razem specjalnie przebadane i stworzone do celów związanych z zabiegami. Igły używane przy zabiegach są jednorazowe i sterylnie zapakowane.

Wady mikropigmentacji skóry głowy:

Konieczność powtarzania zabiegu – dla utrwalenia osiągniętych rezultatów i przeciwdziałania utracie właściwości przez pigment, co 2-3 lata musimy ponowić mikropigmentację.
Odczyny alergiczne – u niektórych osób może wystąpić po zabiegu niewielkie podrażnienie skóry głowy. Jest to jednak przeważnie chwilowy dyskomfort, niezagrażający w żaden sposób zdrowiu.

Podsumowanie

Jak widać, zalety przeważają nad wadami. Niewątpliwie mikropigmentacja jest skutecznym zabiegiem, którego efekty doceniło już wielu klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *