Panele podłogowe – jakie najlepsze?

Panele podłogowe – jakie najlepsze?

panele podłogowe

Panele podłogowe są ważnym elementem aranżacji naszego mieszkania. Jest to wybór na wiele lat, dlatego przy jej wyborze trzeba kierować się indywidualnymi preferencjami oraz naszym użytkowaniem. Na inne panele może zdecydować się osoba, która często wyjeżdża, a na inne rodzina z dziećmi i zwierzętami. Trwałość paneli jest bardzo ważna, nie można jednak zapomnieć o estetyce. Moda lubi się zmieniać, dlatego zamiast kierować się trendami, dobrze wybrać takie panele, które będą nam się podobać.

Rodzaje paneli podłogowych

Panele powoli stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Ich dodatkowym plusem jest też to, że są proste i szybkie w ułożeniu, a każda osoba znajdzie takie deski, które odpowiadają ich indywidualnym preferencjom.

Panele podłogowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Ich budowa przekłada się również na reprezentowane przez nie właściwości. Właśnie dlatego przed wyborem paneli warto zapoznać się z ich rodzajem.

Główne rodzaje paneli podłogowych:
– panele laminowane
– panele winylowe
– panele drewniane

Panele laminowane

Jedne z najtańszych paneli dostępnych na rynku. Produkowane są z płyt HDF wykończonych nadrukiem i laminatem.

Panele laminowane najlepiej stosować tam, gdzie nie ma wilgoci. A więc sypialnia lub salon. Ułożenie takich paneli w kuchni lub łazience może spowodować, że na panelach pojawią się wybrzuszenia. Panele te są bardzo proste w ułożeniu oraz wyróżniają się ogromną estetyką.

Panele winylowe

Na rynku budowlanym dostępne są również panele winylowe, które wykonane są z polichlorku winylu (PCV). Panele te mogą być stosowane w łazience oraz kuchni, ponieważ mają bardzo dużą odporność na wilgoć.

Panele drewniane

Panele drewniane to najpopularniejszy rodzaj podłóg. Wyróżniają się bardzo dużą estetyką i są idealną opcją dla alergików. Takie panele, chociaż prezentują się wzorowo, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Najczęściej mają formę paneli trójwarstwowych, które składają się z warstwy drewna wierzchniego o estetycznym efekcie oraz warstw poniższych układanych naprzemiennie. Taka deski się nie wypaczają i są bardzo trwałe.

Deska drewniana nadaje ekskluzywnego wyglądu wnętrzom. Dzięki temu zachwyca każdego, kto znajdzie się w takim pomieszczeniu. Deski można cyklinować, ale niestety drewno jest najdroższym materiałem.

Panele podłogowe w Trójmieście można znaleźć w sklepie FLOORZONE w Sopocie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *